چهارمین رزمایش کمک های مومنانه
توضیع ماسک
توزیع تبلت به دانش آموزان
کمک جهت خرید تبلت
زرمایش همدلی
رزمایش همدلی
اسلایدر اول موسسه خیریه امام علی (ع)
اسلایدر چهارم موسسه خیریه امام علی (ع)
هدر سایت
چهارمین رزمایش کمک های مومنانه
توضیع ماسک
رزمایش همدلی
توزیع تبلت به دانش آموزان
کمک جهت خرید تبلت
زرمایش همدلی
اسلایدر چهارم موسسه خیریه امام علی (ع)
هدر سایت

پژوهش ها

پژوهش به عنوان مهمترین عضو در هر نظام، وظیفه ارتقا و توسعه را بر عهده دارد، لذا واحد پژوهش موسسه خیریه امام علی علیه السلام در راستای گسترش ارتباطات علمی و پژوهشی با مراکز تحقیقاتی داخلی و بین‌المللی، تبادل تجربیات و اطلاعات‌ تخصصی با مراکز و سازمان‌های مردم نهاد، فعالیت خود را از فروردین ماه سال ۱۳۹۳ آغاز نموده است. این حوزه با انجام امور پژوهشی، افکارسنجی و امکان‌سنجی به شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های گسترش ارتباطات و مشارکت‌های برون سازمانی می‌‌پردازد تا با معرفی صحیح و اصولی مؤسسه خیریه امام علی علیه السلام به دیگر مراکز و موسسات، و همچنین افراد حقیقی و حقوقی به جلب همکاری و همیاری آن‌ها با موسسه خیریه و جذب کلیه ظرفیت‌های تخصصی، فنی و اجرایی موجود داخلی و بین المللی، با هدف استفاده بهینه از منابع موجود جهت پایداری طرح های موسسه خیریه در توان افزایی مناطق کمتر توسعه یافته بپردازد.

از دیگر اهداف این واحد می‌توان به ایجاد ارتباطات و تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز علمی اشاره نمود؛ که تلاش در جهت ارتقاء سطح علمی مدل، تالیف مقالات پژوهشی داخلی و خارجی بر مبنای فعالیت‌های اجرایی موسسه خیریه با تاکید بر مدل توان افزایی مناطق کمتر توسعه یافته موسسه خیریه امام علی علیه السلام از اهداف مدنظر بوده است .حمایت از آن دسته از پایان نامه‌ها و پروژه‌های دانشجویی مرتبط با اهداف موسسه خیریه که پتانسیل علمی – اجرایی بالایی دارند، نیز در این حوزه گنجانده شده است.

تعامل با واحدهای بسیج اساتید و بسیج دانشجویی جهت هدایت و سوق دادن اردوهای جهادی به سمت مناطق محروم تحت پوشش مؤسسه خیریه امام علی علیه السلام در راستای احیا و توانمند سازی مناطق کمتر توسعه یافته، حول محورهای اصلی عمران، فرهنگ و بهداشت نیز از اهداف دیگر این تعامل به شمار می آید. تعامل با موسسات خیریه نیز جزء اهداف واحد پژوهش تعریف گردیده است؛ که دعوت به عضویت در ستاد توان افزایی مناطق کمتر توسعه یافته، آشنایی بیشتر با زمینه‌های فعالیت موسسات خیریه و ایجاد ارتباط، تبادل اطلاعات، توسعه و تقویت همکاری از اهداف این ارتباطات به حساب می آید.

موضوع دیگر دارای اهمیت در اهداف این واحد ایجاد شبکه همکاری با سایر نهادهای دولتی یا بین المللی می باشد دعوت به مشارکت در اجرایی نمودن طرح‌های مدنظر، ارتباط با ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط و تلاش در جهت استفاده از تسهیلات موجود در جهت دستیابی بر اهداف و رسیدن به توانمند سازی و توسعه پایدار از جمله اهداف این ارتباطات می باشد. نکته حائز اهمیت دیگر در اهداف واحد پژوهش ارائه طرح‌های ویژه جهت ارتقاء تخصصی معاونت‌های مختلف موسسه خیریه است که این مهم با توجه به حوزه فعالیت، شرح وظایف و آیین نامه اجرایی واحدهای مختلف موسسه خیریه محقق می‌گردد.

پژوهش های موسسه خیریه امام علی (ع)

شرکت های حامی

اول مارکت
بانک آینده
سامسونگ
همراه اول
بینش و فن
صندوق کارآفرینی امید
بانک آینده
سامسونگ
همراه اول
اول مارکت
بینش و فن
صندوق کارآفرینی امید
اول مارکت
بانک آینده
سامسونگ
همراه اول
بینش و فن
صندوق کارآفرینی امید
×

عید قربان

سلام . در این ایام مردم نیازمند را فراموش نکنید.

× اگر می خواهید کمک کنید الان وقتشه!